Roger Lee Hayden vervangt Randy de Puniet

Door Suzanne in MotoGP, Woensdag 21 juli 2010 18:25, views: 659

“Ik stemde meteen toe.”

Roger Lee Hayden vervangt Randy de Puniet

Roger Lee Hayden krijgt de kans waar veel rijders alleen maar van kunnen dromen. Het is nu namelijk officieel bekend gemaakt dat de 27-jarige Superbike-rijder op zijn thuiscircuit, Laguna Seca, zal invallen voor De Puniet bij het LCR Honda team. Zo krijgt hij opnieuw de kans zich te bewijzen in de MotoGP.

Hayden verwacht dat het moeilijk zal zijn om goed mee te komen met de andere rijders. Gelukkig verklaard hij zichzelf meer dan klaar voor de uitdaging en hoopt hij zijn kwaliteiten te kunnen laten zien. “Het wordt lastig, want ik ken de motor niet en ik rij tegen de beste rijders van de wereld. Dat wist ik echter al toen ik de uitdaging aanging. Het WK Superbike-seizoen gaat bij mij niet zo lekker, dus de MotoGP is een goede kans om te laten zien wat ik werkelijk in huis heb”, aldus de Amerikaan.

Roger Lee Haydens jongere broer, niemand minder dan Ducati-rijder Nicky Hayden, heeft een grote rol gespeeld in het aanstellen van zijn grote broer als vervanger van De Puniet. Hij vertelde de teambaas van LCR Honda, Lucio Cecchinello, dat zijn de Superbike-coureur beschikbaar was voor Laguna Seca. Ook Kevin Schwantz speelde hierbij een rol.

“Ik stemde meteen toe, toen ik werd gevraagd”, vertelt Hayden. “Het enige probleem was dat ik als wild-card in de Moto2 ga rijden op Indianapolis voor Honda, dus moest ik hun toestemming krijgen. Gelukkig reageerden zij positief op de situatie. Het gebeurde allemaal heel snel. Binnen vijftien minuten kreeg ik een sms-je van mijn broer, werd ik gebeld door Schwantz en daarna ook door Cecchinello. Ik kon het nauwelijks geloven!’

Foto: ANP

Tags: vervanger

Reacties van lezers

Voeg zelf een reactie toe

Merken