GS echt onder vuur

Door MOTOR.nl in Nieuws, Woensdag 9 november 2011 12:18, views: 4055

Meer duidelijk over Triumph Tiger Explorer.

GS echt onder vuur

Een maximaal vermogen van 137 pk bij 9.000 toeren per minuut en een maximaal koppel van 121 Nm. bij 7.850 toeren. Alsjeblieft, zie hier de eerste gegevens van de nieuwe Triumph Tiger Explorer. En ook niet onbelangrijk, het rijklaargewicht is 259 kilogram. Voor wie nog twijfelde, de Engelsen zetten met deze 1215cc driecilinder echt de aanval in op de GS. Ter vergelijking, de BMW heeft sinds de laatste wijziging 110 pk bij 8.500 toeren en een koppel van 120 Nm. bij 6.000 toeren en heeft een drooggewicht van 203 kilo. Natuurlijk, het zijn maar cijfers maar wij verwachten toch dat de nieuwe GS niet lang op zich laat wachten. EICMA 2012?

Terug naar de Explorer. De nieuwe krachtbron maakt gebruik van een elektronisch ride-by-wire gasklepsysteem. De cardanaandrijving werd ook nieuw ontwikkeld voor de Explorer. De nieuwste Triumph is ontworpen met ruime onderhoudsintervallen van 16.000 kilometer. Cruise control, traction control en een uitschakelbaar ABS-remsysteem behoren tot de standaard uitrusting. Het stalen frame en de verstelbare 46mm vorken zijn special ontwikkeld om ook slechte wegen aan te kunnen. Het stalen buizenframe heeft veel gelijkenis met de andere modellen in de Triumph familie. Let ook even op de enkelzijdige achterbrug met het prachtige tienspaaks, 17-inch achterwiel. Het voorwiel is 19 inch en werkt samen met een volledig instelbare, 46mm voorvork. De Tiger Explorer wordt standaard geleverd met een verstelbaar zadel, aan te passen stuurpositie en met een windscherm dat vastgezet kan worden op verschillende hoogtes.

Een 950W-dynamo maakt het gelijktijdig gebruiken van meerdere elektrische accessoires mogelijk, zoals bijvoorbeeld de optionele zadelverwarming voor bestuurder en passagier, verwarmde handvatten, extra sterke mistlampen en een topkoffer met geïntegreerde voeding. Dankzij deze laatste mogelijkheid kun je zelfs onderweg apparatuur opladen. Het op het stuur te bedienen dashboard is het meest uitgebreide ooit van Triumph. Naast de grote digitale snelheidsmeter en analoge toerenteller geeft de boordcomputer een keur aan praktische informatie weer, waaronder de versnellingsindicator, het brandstofverbruik en de omgevingstemperatuur. <> En wat kost dat? Helaas, op de prijs is het nog even wachten…

Tags: 2012, eicma

Reacties van lezers

Hilarische dick-measuring-contest!:-) Zie je weer eens hoe goed je het hebt als je oeverloos kan discuzeuren over een merkje en een pk-tje meer of minder. Koopt wat uw hart en portemonnee u toestaan en geniet van elke seconde op de betreffende brommer! Triumph en BMW gaan wel samen een biertje drinken als de totale verkoop omhoog gaat door diversiteit in aanbod;-) Kan trouwens best eens een leuke mix zijn, de Triumph troef in de BMW troef. Hoop em vaak te treffen in mooie motorgebieden, als ik weer vol overgave mijn GS (jawel...) de sporen geef.


trouwens de uitlaat is foeilelijk! ik rij zelf een hypermotard en vind zelf het 2cyl van de duc geweldig. maar ja smaken verschillen nu eenmaal!!!!!


allemaal speculaas, doen en niet praten!!!!


De tenerife 1200 (Yamaha) is er ook nog hoor. Wél een hele mooie allroad (rij zelf Benelli TNT899 en dan is er misschien wel een betere.. maar géén mooiere!)


even commentaar op de &quot;vermogende ,hoog opgeleide &quot;gast&quot; van 22.51 , met goede baan en inkomen, ga lekker buitenspelen , sukkel....... afz : Ben.


Vindt het op de GS (Giga Sturen!) na, allemaal niks met ALL-ROADS te maken hebben. Fijn sturende fietsen maar geen all-roads. Spuuglelijk ding trouwens die Multi Strada waar zo nodig aan aan gerefereerd moet worden, die hoort ook niet in het all-road segment. De Dorsoduro is de enige die enigszins in hetzelfde stramien geplaatst mag worden als een GS. De rest zijn opgewaardeerde nakeds.


Gast vandaag 10.30 : De legendarische XT was een OFF-ROAD en geen ALL-ROAD en dat bedoelde ik juist ! Trouwens , in de zeventiger jaren , 1972 of 1973 waren er al HONDA 4-takt off the road's , meen ik mij te herinneren !


Gast 22:41 Yamaha was er eerder met de legendarische XT500. De oervader van de all-roads. En ja, ik rij ook op een GS. Een super motor. En niet omdat er BMW op staat. En ja, die nieuwe Triumph Explorer kan wel eens de volgende worden. Die 3-cilinders daar kan geen ander blok tegenop. Sound, karakter, kippevel..


Pfff wat een drukte, ik heb al jaren de 3 pitters onder mijn poezelige achterwerkje, schreeuw het niet van de daken zoals die BMW rijders, (om hun gemoed te sussen) en hoef zeker niet domweg een BMW omdat anderen die ook hebben. het is eigenlijk wel jammer dat succes van Triumph, kom je die dingen straks ook op iedere straat hoek tegen. Oh ja Triumphs in je spiegels.........alleen als ze aan de kant geparkeerd staan. groetjes Futurist (van Aprilia Futura, ook zo'n BMW beater)


Pfff wat een drukte, ik heb al jaren de 3 pitters onder mijn poezelige achterwerkje, schreeuw het niet van de daken zoals die BMW rijders, (om hun gemoed te sussen) en hoef zeker niet domweg een BMW omdat anderen die ook hebben. het is eigenlijk wel jammer dat succes van Triumph, kom je die dingen straks ook op iedere straat hoek tegen. Oh ja Triumphs in je spiegels.........alleen als ze aan de kant geparkeerd staan. groetjes Futurist (van Aprilia Futura, ook zo'n BMW beater)


Heb zelf een BMW K1200S gehad, daarna een KTM 990 SMT en nu een Tiger 1050. Heb ook al regelmatig met de BMW boxermotoren en F800S gereden en nog een hele boel andere soort motoren (4L, V2, V4). Allemaal zeer fijne motoren die er best mogen wezen. Zelf ben ik helemaal niet merkgebonden en kan de volgende motor eender welk merk zijn. Maar eerlijk gezegd vind ik van alle motoren de Tiger 1050 qua motor het beste van alles wat ik al gereden heb. En als de Tiger 1200 daar nog een schep bovenop doet met een hoop extra er standaard bovenop, dan verkies ik dat boven het motorkarakter van een boxer. De koppelcurve bij triumph is namelijk bijna horizontaal van voor tot achter. Het maximaal koppel bij 7.850 toeren zal niet veel meer zijn dan op bijvoorbeeld 3.000 of 4.000 toeren. Een triple heeft altijd power, eender welk toerental. En dan die schele koplampen bij BMW... die designer mogen ze van mijn part zijne C4 geven. De GS is de referentie, maar volgens mij gaat een triple je een fijner rijgevoel geven. Wie het niet gelooft, moet maar es een testritje gaan doen als hij bij de dealer staat.


Ach , de Multistrada is een mooie fiets , maar het is zoals met vrouwen , als die alleen maar mooi zijn heb je er ook weinig aan ! De combinatie van een heftig blok en een mooi uiterlijk is niet voldoende , het totaalpakket maakt weinig indruk bij de diverse testen , het is jammer genoeg niet uitgebalanceerd en zeker niet uitgerijpt ! Hoe komt het toch dat bij vele testen welke BMW dan ook , bv. een S100RR , R1200RT , 1200GS , K1300GT , K1600GT altijd hoge ogen gooit , met sturen , remmen , lange afstand toeren , wat dan ook ?? En wat te denken van de verkoopcijfers , de gemiddelde BMW rijder is géén onvermogend persoon , heeft een goede baan en inkomen en hoog opgeleid , zouden zij echt zo simpel zijn om iets te kopen wat niet goed is ?


Hier ga ik mijn zinnen op zetten. Wat een heerlijk vooruitzicht. Ruim 1200 cc en een drie cilinder. Kan niet wachten totdat hij in de showroom staat. Direct een proefrit. :-)


Zeg dat wel , gast van 22:38 , de letters GS zijn als naam voldoende om naam en faam te maken ! BMW RULES !!!!


Kijk ook naar het totaalplaatje ......, daar kan toch geen Tiger , Super Tena lady , Stelvio , V-Strom e.d. tegenop , zeg nou zelf ?? BMW heeft geen uitgebreide naam nodig , per slot van rekening zijn ZIJ de uitvinders van de All Road , nl. indertijd de BMW R80 G/S , weet je nog ?


Ach , er zijn wel vaker salon revoluties gepleegd in welke vorm dan ook , maar altijd blijft die ene verkoop topper de trendsetter ! En wat zou het als er weer een concurrent komt , so what , wel eens van aanzuigende werking gehoord , net als meerdere bedrijven met dezelfde handel , de beste blijft het beste verkopen en behalve goede kwaliteit levert BMW ook een goede naam (aura) en een zeer lage afschrijving !


Jammer dat niemand het over de multistrada van Ducati heeft ga daar maar eens mee rijden echt fantastisch hoewel ik triumph ook heel mooi vind als geen duc zou zijn dan toch maar de triumph


De Ktm 990 smt stuurt ook goed.


tis nog steeds geen aprilia bennie


Pff het gaat niet om peekaas ! Dat heet marketing. De GS is geen verkooptopper vanwege zijn vermogen . Mn de telelever wielophanging zorgt voor dat fantastische weggedrag


wanneer komt die 1200 in de speedtriple??


gelieve het verleden laten rusten (samen met mijn toenmalige bmw)was dat een saaie moto seg mijn vorige was een triumph mijn huidige is een triumph en mijn volgende zal weer een triumph zijn :-)


229 rijklaar BMW 259 Triumph 27 pk voor 30 kg dus Ik denk dat BMW een zware kluif krijgt, een motor met alle opties standaard waar je bij BMW voor moet dokken. Vind de Triumph in alle opzichten mooier heb nl niets met hangtieten...


5 kilo olie, 4 kilo koelvloeistof, 18 kilo benzine en een berijder van minstens 80 kilo er op, dan kan je gaan vergelijken.


Volgens mij vergeten jullie een motor!


Ik blijf wel dicht achter zo'n 50+ motor hangen!


Ziet er imposant uit. Nu nog even wachten op het prijskaartje.


de groeten BMW GS FAHRER GERD


weer een 3 pitter in mijn spiegels hahaha geen een motor verslaat de 1200 gs


Ben overtuigd van aanval, zie de Tiger 800


Het koppel is nagenoeg hetzelfde echter wel bij een duidelijk hoger toerental. De vraag is echter wat de Bmw rijklaar weegt,volgens mij komt die ook aardig in de richting van de Triumph. Eerst maar eens een vergelijkingstest afwachten en uiteraard het prijskaartje.Overigens onderscheidt je je wel van de grote massa GS rijders.


Die 56 kilo is drooggewicht (BMW) en rijklaargewicht (Triumph) door elkaar heen. LEZEN!


wel eens op een Triumph (3 cyl) en een BMW (2 cyl) gereden? moet je eens doen (wereld van verschil!!) in positieve zijn voor de Triumph


27 pk om 56 kg extra gewicht bij meer toeren en met een kleiner koppel? Betwijfel de aanval ten zeerste!!


Voeg zelf een reactie toe

Merken