De Spanjaard Marc Coma is het duel aangegaan met de Fransman Cyril Despres in de Dakar Rally. Coma won dinsdag de derde etappe van de woestijnrally in Zuid-Amerika en verkleinde zijn achterstand op klassementsleider Despres tot 14 seconden.
Coma bleef in de lange proef over totaal 521 kilometer tussen San Miguel de Tucuman en San Salvador de Jujuy in Argentinië de Franse titelverdediger Despres een dikke twee minuten voor. Dat had nog veel meer kunnen zijn als de Fransman niet erg sterk terug was gekomen aan het einde van de etappe. De Portugees Paulo Goncalves eindige op drieënhalve minuut als derde.
Frans Verhoeven kwam als 19e binnen op ruim 22 minuten. Hij verloor veel tijd in het begin van de special. Henk Knuiman werd 22e, Teus Visser 24e.
Foto: ANP