Laguna Seca is één van de meest spraakmakende circuits op de kalender van de MotoGP, met de Cockscrew als absoluut hoogtepunt. Voor de liefhebber van deze bocht (en wie is dat niet) is er goed nieuws. Dorna namelijk kondigde dit weekend niet alleen aan dat de MotoGP in ieder geval tot 2014 op dit Californische circuit zal racen, maar ze werken er ook aan om volgend jaar de Moto2 te laten deelnemen op Laguna Seca.
Waarom de Moto2-klasse dit jaar niet mee mocht doen aan de race op Laguna Seca is ons echter niet helemaal duidelijk. Volgens sommigen is het te gevaarlijk om 40 rijders tegelijk de Corkscrew in te laten duiken. Anderen zeggen dat de 125cc- en de Moto2-klasse deze race overslaan om de kosten te beperken. Een derde beweert dat de Moto2-klasse er niet welkom was omdat die even snel zou zijn als de MotoGP (of misschien zelfs sneller). Dat zou komen door de grote hoeveelheid krappe bochten, waar de 600cc’s van de Moto2 minder moeite mee hebben. Dit zou de koningsklasse lelijk in zijn hemd doen staan.
Afgelopen weekend bracht overigens ook minder goed nieuws met zich mee. Er wordt namelijk vermoedt dat het contract tussen Dorna en de Indianapolis Speedway niet vernieuwd zal wordt. Dit zou betekenen dat de aankomende Red Bull Indianapolis GP in augustus misschien de laatste keer is dat er daar geracet wordt.
Foto: ANP