Tijdens de eerste kwalificatie training van het IDM op de Sachsenring is Raymond Schouten hard ten val gekomen in de snelste bocht van het circuit. De snelheden aldaar liggen rond de 200 kilometer per uur. Gelukkig kon Schouten, die tot nu toe alle zeges pakte in het Dutch Supersport, zonder blessures weglopen.
Schouten: “Dat was een flinke klapper, zeker één van mijn grootste valpartijen ooit. Ik was net binnen geweest, in de tweede ronde dat ik weer buiten was verloor ik in de snelste bocht van het circuit de voorkant en kwam met een snelheid van zo’n 210, 215 kilometer per uur ten val.”
“Het circuit van de Sachsenring heeft meer linker dan rechterbochten en deze rechterbocht was de eerste na een lange serie linker bochten en ik denk dat de band aan de rechterkant nog niet warm genoeg was voor het tempo dat ik reed. Ik heb mijn enkels, polsen en rug goed geraakt, maar gelukkig geen blessures opgelopen.”
Vanaf zijn uiteindelijke twintigste startplaats maakte Schouten een goede start en kon een goed en constant racetempo rijden wat resulteerde in een elfde plaats, een positie waar hij zeker tevreden mee mag zijn.