vrijdag 1 augustus 2025

Drie dagen racegekte: waarom je The Racing Day 2025 niet mag missen

Het grootste gecombineerde auto-, motor- en kart-evenement van Europa komt van 8 t/m 10 augustus terug naar het TT Circuit Assen. The Racing Day 2025 belooft een unieke editie te worden. Met de toevoeging van de spectaculaire Eurocup-3 klasse (de nieuwe Europese F3-serie) is dit evenement uitgegroeid tot een van de meest aansprekende racefestivals. Een bijzonder hoogtepunt is de komst van autosportlegende Emerson Fittipaldi, de tweevoudige Formule 1-wereldkampioen en Indy 500-winnaar. Hij komt naar Assen om zijn zoon, Emerson Fittipaldi Jr., te steunen, die namens het Nederlandse MP Motorsport team in de Eurocup-3 rijdt. Deze spectaculaire formuleklasse is een opstap richting de Formule 1 en wordt dit jaar voor het eerst op het TT Circuit verreden.

The Racing Day trekt 95.000 bezoekers naar Assen

Een echte publiekstrekker is natuurlijk de BOSS GP, met brullende V10- en V8 Formule 1-wagens, GP2-bolides en andere ‘Big Open Single Seaters’. Autosportliefhebbers kunnen ook genieten van andere spannende races, zoals de snelste merkencup van de Lage Landen: de Porsche Carrera Cup Benelux, en razendsnelle superkarts. De Youngtimer Touring Car Challenge (YTCC) keert na een jaar afwezigheid terug op The Racing Day! Deze historische raceklasse, met droomwagens zoals de BMW M1 die het opnemen tegen Can-Am bolides en diverse toerwagens, belooft spektakel. Het startveld van de YTCC bestaat uit klassieke racewagens uit de jaren zestig tot begin jaren negentig.

The Racing Day is het enige race-evenement in Nederland met een gecombineerd programma van auto’s, motoren en superkarts. Op vrijdag trainen en kwalificeren de deelnemers voor de races op zaterdag en zondag. Op beide racedagen worden de wedstrijden afgewisseld met spectaculaire demonstraties, waaronder historische motoren, exclusieve supercars en indrukwekkende racebolides zoals de iconische Ferrari F310B, een Formule 1-wagen uit 1997.

In de paddock is er van alles te doen voor jong en oud, waaronder de Kids MX Tour en actie op het TT Junior Track. Bezoekers kunnen zich vergapen aan diverse Supercars, DAKAR-bolides en elektrische race-innovaties, zoals een elektrische WRX-auto – en wat te denken van de enige Tesla Cybertruck in Nederland.

En alsof dat nog niet genoeg is, zijn er dit jaar ook weer verschillende Nederlandse topcoureurs aanwezig. Naast bekende namen als Formule 2 titelkandidaat Richard Verschoor en de gebroeders Tim en Tom Coronel, maakt ook Rocco Coronel, de zoon van Tom, zijn opwachting als Red Bull Junior in een spectaculaire demonstratie. Daarnaast gaan bekende coureurs Jeroen Bleekemolen, Jan Lammers en Allard Kalff van start in de superkarts!

The Racing Day is uniek in Europa door de mix van auto-, motor- en kartsport op één dag. En zoals altijd is de toegang tot het evenement op zaterdag en zondag GRATIS, mede mogelijk gemaakt door de eventpartners.

Voor het volledige programma, meer informatie en tickets, kijk op: www.theracingday.nl

Maikel Sneek
Maikel Sneek
Visueel ingestelde allround creative die sinds 2014 actief is in de motorbranche. Brengt voor Motor.NL offline en online samen.

Stay tuned

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit het laatste nieuws! Onze nieuwsbrief wordt iedere week op dinsdag (bij veel nieuws) en donderdag verstuurd.


Gerelateerde artikelen