Meijerink wint jubileumraces Rensport Noordwolde #wereldtoppers

Int. grasbaan Noordwolde (NL)

Rensport Noordwolde vierde haar negentigste verjaardag met een sterk bezette internationale grasbaanwedstrijd. Onverwacht hevige regenval, een zware crash bij de zijspannen en invallende duisternis zorgden ervoor dat het volledige programma kon niet worden afgewerkt. Desondanks stonden met Dave Meijerink in de specialklasse en het Britse koppel Godden/Smith bij de zijspannen verdiende winnaars op het dak van het clubhuis.

Meijerink maakte zijn favorietenrol volledig waar door al zijn races te winnen. Verrassend was de tweede plaats van Mark Beishuizen, die Meijerink in de finale twee ronden lang knap partij wist te bieden. De pas 18-jarige Deen Patrick Kruse eindigde als derde.

MXGP Engeland en Tsjechië 2026: Herlings krijgt zicht op wereldtitel

Een zware crash bij de zijspannen zorgde voor bijna een uur oponthoud. De Duitse bakkenist Lena Laise moest met, naar het zich liet aanzien, ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis worden vervoerd. Gelukkig mocht zij het ziekenhuis in Zwolle een dag later alweer verlaten en bleken de verwondingen uiteindelijk mee te vallen.

Omdat het voor de start van de finale inmiddels te donker was geworden om nog veilig te kunnen racen, besloten de zijspancoureurs niet meer van start te gaan. De eindstand werd daarom bepaald aan de hand van de punten die in de series waren behaald. De overwinning ging naar de Britten Godden en Smith. Bridget Meijerink was samen met haar Duitse stuurman Markus Brandhofer de enige Nederlandse vertegenwoordiger op het podium. Zij eindigden als tweede.

De pas 18-jarige Patrick Kruse voelt zich steeds beter thuis op de zware Nederlandse banen.

WK Langbaan Marmande (FR): bosbranden zetten streep door GP Marmande

De openingswedstrijd van het WK Langbaanseizoen 2026, dat op 13 juli in het Franse Marmande verreden zou worden, is op het laatste moment afgelast. Marmande ligt in de regio Bordeaux, die deze zomer zwaar wordt getroffen door bosbranden. Slechts 24 uur voor de start trokken de lokale autoriteiten de vergunning in, omdat de veiligheid niet langer kon worden gegarandeerd. Daardoor zagen veel rijders hun reis naar Frankrijk vergeefs eindigen en moesten zij onverrichter zake huiswaarts keren. Inmiddels heeft de organisatie een nieuwe wedstrijddatum vastgesteld: 26 september. Maar die datum valt samen met de ONK-grasbaanwedstrijd in Roden, waardoor de KNMV voor de uitdaging staat een passende oplossing te vinden.

WMX Foxhill (GB): tweestrijd Fontanesi en Guillen

Na twee van de vijf wedstrijden was het al duidelijk dat Lotte van Drunen niet veel kans zou maken op titelprolongatie. Na de race in Foxhill is ze definitief afgehaakt als titelkandidate. Haar achterstand op klassementsleidster Kiara Fontanesi bedraagt nu 56 punten, terwijl het verschil met Daniela Guillen 54 punten is. De Italiaanse en de Spaanse heersten in Engeland, waar Fontanesi beide manches won en Guillen derde en tweede werd. Courtney Duncan werd tweede en derde en bezette de derde plaats op het podium. Fontanesi had in beide manches kopstart.

Shana van der Vlist en Lotte van Drunen, die in de tweede manche sterk terugkwam na een slechte start, kwamen beiden tot 32 punten en werden vierde en vijfde, op ruime afstand van de podiumplaatsen. In de stand bezet Van der Vlist de vierde plaats, Van Drunen staat zevende.

Na een veertiende plaats op zaterdag ging Amber Simons op zondag meteen na de start hard onderuit. Ze liep daarbij breuken aan twee borstwervels op. Europees kampioene Danee Gelissen finishte als elfde en negende, goed voor de tiende plaats totaal.

Voor de dames zijn er nog twee wedstrijden, Arnhem en Australië.

Na drie van de vijf GP’s is Shana van der Vlist de hoogste geklasseerde Nederlandse.

GP zijspan Strassbessenbach (D) & Madona (LV): podium voor Leferink in Duitsland, Grondman sensationeel in Letland!

In Strassbessenbach pakte Prümmer/Schneider de kopstart in de eerste heat met Leferink en Prunier erachter. De gehele heat bleven deze drie bij elkaar en was de spanning groot, maar Prümmer bleef de leiding houden tot de finish met Prunier op twee en de Nederlandse broers Leferink op drie.

In heat 2 was de kopstart voor WK-leiders Vanluchene/Van den Bogaart. Zij reden weg en wonnen deze heat met overmacht. Samen met plek vier van de eerste heat pakte Vanluchene zo de tweede plaats in totaal. De winst ging naar Prümmer/Schneider. Zij waren als tweede vertrokken en konden deze positie vasthouden tot de finish. Het thuispubliek werd dol, want na een periode van dertig jaar wachten won een Duits team eindelijk eens de GP eigen land. De broers Leferink werden weer derde en pakten zo in totaal ook plek drie.

Een week later in Letland zat het geluk niet mee voor huidig kampioen Hermans, die leidend in de kwalificatie crashte en de zondag niet kon rijden door een lichte kuitblessure. Ook Leferink kon het Duitse succes in Letland niet herhalen. In de eerste heat lagen ze twintig minuten op kop, totdat de ontketende thuisrijders Lielbardis langszij kwamen. Even erna ging Leferink er op de verraderlijke baan in Madona onschuldig af, maar derde rijder Prümmer kon niet op tijd stoppen en haakte zijn zijspan in dat van Leferink. Lielbardis won de heat met Vanluchene op twee. Prümmer kon nog derde worden met Nederlanders Grondman/Vincent verrassend op vier. Leferink kwam pas als zevende binnen, net achter de Franse broers Prunier. In de tweede heat pakte Vanluchene de holeshot en reed meteen weg van de concurrentie en won met overmacht de tweede heat en de GP. Erachter was het Leferink die lange tijd onbedreigd op de tweede plaats lag, totdat de broers in de omheining belanden en pas als zevende zouden finishen. Nadat Leferink wegviel lag ineens de weer sterk rijdende Grondman op de tweede plaats, maar hij werd op de hielen gezeten door Prümmer, Prunier, Wilkinson en Lielbardis, totdat bij de Letten de ketting eraf vloog. Wilkinson en Prümmer kwamen toch aan Grondman voorbij en in de staart van de race pakte Prümmer zelfs nog de tweede plaats af van Wilkinson die derde werd. Op deze plekken gingen ze samen met winnaar Vanluchene ook naar het podium. Koen Grondman Ross Vincent – laatstgenoemde pas 16 jaar! – werden sensationeel vierde en hadden evenveel punten als Wilkinson, maar misten toch het podium. Dit omdat het onderlinge resultaat in de tweede heat altijd doorslaggevend is en Wilkinson was net één plek voor het jonge Nederlandse duo gefinisht. De grootste blijdschap was bij Vanluchene/Van den Bogaart. De Belgisch/Nederlandse-combinatie staat na Letland, met nog maar drie GP’s te verrijden, bijna een hele GP aan punten voorsprong fier aan de WK-leiding.

IDC Oschersleben (D): Doornenbal pakt de leiding in Dutch Supersport

In de Dutch Supersport in Oschersleben was Sven Doornenbal de grote man. De coureur van het Arie Molenaar Motors – Nutec Team schreef beide races op zijn naam. De eerste race leek lange tijd een prooi te worden voor zijn teamgenoot Jorel Boerboom. De Honda-coureur had de wedstrijd stevig in handen, maar bij het inhalen van achterblijvers ging het mis. Boerboom kwam hard ten val en zag zijn zekere overwinning in rook opgaan. Doornenbal profiteerde optimaal, nam de leiding over en reed vervolgens onbedreigd naar de overwinning. Als tweede finishte Senna Middelkoop voor Matthew Luisman.

Met het vertrouwen van zijn eerste overwinning begon Doornenbal ook sterk aan de tweede race. Boerboom leek zich te herpakken en zette de achtervolging in, maar voordat hij het gat kon dichten werd de wedstrijd voortijdig beëindigd met een rode vlag. Daardoor ging ook de tweede overwinning naar Doornenbal. Middelkoop completeerde opnieuw het podium met een derde plaats. Met zijn maximale score neemt Doornenbal de leiding over in het Dutch Supersport kampioenschap over van Boerboom.

In de eerste manche van de Dutch Superbikes ging de winst naar Colin Velthuizen. De BMW-coureur had daarbij wel enig geluk doordat de leider in de race, Milan Merckelbagh, een schakelfout maakte en terugzakte naar de tweede plaats. Als derde kwam Kawasaki-coureur Eddie de Boer over de finish voor Arjan van Hooren op BMW.

Ook in de tweede Dutch Superbike-race ging de winst naar Colin Velthuizen op zijn BMW, nadat de leider Milan Merckelbagh ten val kwam. Als tweede finishte Eddie de Boer, voor Sven Wind. Eddie de Boer behoudt wel de leiding in het Dutch Superbike kampioenschap. Velthuizen deed met zijn dubbele overwinning uitstekende zaken en meldt zich nadrukkelijk in de strijd om de titel.

Er werd flink geknokt op Oschersleben.

Kort door de bocht

Jeffrey Herlings (MX500), de Let Karlis Reisulis (MX250), Timo Heuver (MX125) en de Duitser Luca Nierychlo (MX85) hebben de titels behaald in de CAD2M Dutch Masters of Motocross. Nierychlo was al verzekerd van de titel en reed niet in Halle. Heuver liet in de MX125 zien de beste te zijn door beide manches te winnen. Twee tweede plaatsen achter Liam Everts waren in de MX250 toereikend voor de titel voor Karlis Reisulis, wiens broer Janis twee keer derde werd. Romain Febvre zegevierde in de eerste manche van de MX500 voor Herlings en Pauls Jonass. In de tweede race won Herlings voor Febvre en Jonass.

Met haar vijfde dubbelzege uit zes wedstrijden is Danee Gelissen in het Estse Pärnu Europees kampioene motorcross geworden.

Mirco ten Kate won de 250cc tijdens de Zwarte Cross voor Freek van der Vlist en Jeroen Bussink. In de 500cc kenden beide manches dezelfde aankomst van de eerste drie: Glenn Coldenhoff, Roan van de Moosdijk en Dave Kooiker.

Met eenmaal een dertiende plaats was Dex Kooiker de enige Nederlander die punten scoorde tijdens de EMX125 van Foxhill. De Oostenrijker Ricardo Bauer won beide manches en leidt het klassement.

In Loket werd gestreden om drie Europese titels in eenmalige wedstrijden. De Brit Jack Waters won de 65cc, waarin Bas Verspaandonk zevende werd. De Let Patriks Cirulis greep de titel in de 85cc, waar vier rijders met evenveel punten eindigden en hij kampioen werd omdat hij de tweede manche won. Beste Nederlander was Kenzo Jaspers met de negende plaats. De sterkste bij de tweetakten was de Tsjech Vaclav Kovar. Met de zesde plaats was René de Jong de hoogste geklasseerde Nederlander.

Het MIB Team, met de coureurs Milan Merckelbagh, Ricardo Brink en Julius Ilmberger, hebben de 2026-editie van The 7hrs of Assen gewonnen. Na zeven uur racen bleven ze het Trackdaysplanner Druijff Racing en Team Voorwinden-1 met daarin voormalig WSB-coureur Michael van der Mark voor. Met maar liefst 55 teams aan de start was dit het meest succesvolle editie van de bekende endurance-wedstrijd op het TT Circuit Assen.

Tijdens de vijfde ronde van het British Superbike Championship (BSB) op Brands Hatch is Ricardo Brink tweemaal in de punten geëindigd in de Superstock 1000. De Honda-coureur werd vijftiende in de eerste race en verbeterde dat resultaat in de tweede race met een elfde plaats. Ook Jaimie van Sikkelerus kwam uit in deze klasse, maar hij kampte met knie- en technische problemen, waardoor hij beide races niet wist te finishen. Kyle Ryde won twee races in de British Superbike, terwijl Scott Redding de derde race op zijn naam schreef.

Tijdens de IRRC-ronde op het Belgische stratencircuit van Chimay heeft Kevin de Haan een uitstekende prestatie geleverd met een eerste en tweede plaats in de Supersport. Wally Jacobs behaalde twee tweede plaatsen in de IRRC Sportbike. Ilja Caljouw wist een race in de BeNeLux Supersport op zijn naam te schrijven. In de BeNeLux Superbike ging de winst naar de Belgen Laurent Hoffmann en Yan Ancia. Hilbert Talens finishte samen met Felix Pinkert twee keer als derde in de Northern Sidecar Cup, waarmee zij beide keren de beste 1000cc-combinatie waren.

Tijdens de races van het FIM MotoJunior-kampioenschap op Magny-Cours kwamen meerdere Nederlanders in actie. Owen van Trigt finishte als 26e en 23e in de wedstrijden van het Moto2 European Championship. Luuk de Vries en Luuk Borggreve wisten zich op het Franse circuit niet te plaatsen voor de hoofdraces van de Moto4 European Cup.

Tijdens de Red Bull Rookies Cup-ronde op de Sachsenring heeft Jurrien van Crugten één punt gescoord. De Nederlander eindigde in de eerste race als vijftiende. De tweede race werd vroegtijdig afgebroken, waarin hij als achttiende en laatste werd geklasseerd. Ook de Moto4 Northern Cup reed in het bijprogramma van de Grand Prix van Duitsland. Levi Flier was met een dertiende plaats de beste Nederlander in de eerste race. Een dag later behaalde Casper Pennings het beste Nederlandse resultaat door als zevende te finishen in de tweede race.

De eerste races van het Italiaanse CIV-kampioenschap op Misano werden in het donker verreden. Glenn van Straalen finishte zaterdagavond als vierde in de Supersport-klasse. Tijdens de tweede race, op zondagmiddag, kwam hij ten val. Jurrien van Crugten verscheen in het bijprogramma met een wildcard aan de start van de Aprilia RS 660 Cup en wist de race op zijn naam te schrijven.

Tekst: Jan Boer, Gert Bos, Ad van de Graaf, Emili Bilars, Asse Klein
Foto’s: Jan Boer, Infront, Gert Bos, IRC Racing

Sportkalender

Datum Evenement
31 juliSupercross Aagtekerke
1 augustusGP speedway Lodz (PL)
1 augustusBeNeCup SuperMoto Saint-Hubert (B)
1/2 augustusBSB Oulton Park (GB)
1/2 augustusEuro Moto, Moto4 NC Oschersleben (D)
1/2 augustusMXGP, EMX250, EMX Open Lommel (B)
1/2 augustusJack’s Racing Day Assen
2 augustusGP zijspancross Anyksciai (LTU)
7 augustusInt. grasbaan Staphorst
8 augustusGP speedway Riga (LV)
7/8 augustusIDC Assen
7/9 augustusWK enduro Rhayader (GB)
8/9 augustusMotoGP, Bagger WC Silverstone (GB)
8/9 augustusEK Mini Bike Assen
9 augustusWK zijspan Cremona (I)
9 augustusIRRC Horice (CZ)
9 augustusNSC, BeNeLux Trophy Mettet (B)
15/16 augustusBSB Thruxton (GB)
15/16 augustusEuro Moto Assen
15/16 augustusMXGP, EMX125, EMX250 Uddevalla (S)
16 augustusInt. grasbaan Eenrum
Redactie
Redactie
De redactie van Motor.nl bestaat uit alle redactieleden van MOTO73 en Promotor. Redacteuren Marien Cahuzak, Jan Kruithof, Maikel Sneek en diverse freelancers zijn dagelijks actief voor Motor.nl.

Stay tuned

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit het laatste nieuws! Onze nieuwsbrief wordt iedere week op dinsdag (bij veel nieuws) en donderdag verstuurd.


Gerelateerde artikelen