vrijdag 24 maart 2023

Husqvarna terug in de Moto3

Husqvarna heeft z’n vertrouwen voor een goed raceseizoen 2020 gegeven aan het Max Racing Team. Het team, eigendom van Max Biaggi, staat onder leiding van de ervaren Duitse ex-coureur  Peter Öttl. Het team zet Romano Fenati en Alonso Lopez in om de nieuwe Husqvarna FR 250 GP naar grote hoogte te sturen. Het MotoGP-seizoen 2020 start op 8 maart in Qatar.

‘Over het nieuws gesproken’, zegt Stefan Pierer, CEO van KTM AG, ‘We kijken echt uit naar de terugkeer van Husqvarna Motorcycles in de MotoGP. De Moto3-klasse is het perfecte platform om Husqvarna onder de aandacht te brengen. Dat zagen we ook al in de seizoenen 2014 en 2015. Husqvarna Motorcycles breidt zich steeds verder uit in de richting van hoogpresterende straatmotoren. We zijn er dan ook van overtuigd dat de extra aandacht die het racen in de Moto3 Husqvarna gaat helpen om de groei van het merk voor vele jaren te behouden.’

Pit Beirer, directeur van KTM/Husqvarna Motorcycles, voegt hieraan toe: ‘We zijn erg enthousiast om het merk Husqvarna Motorcycles terug te kunnen brengen naar de wegraces en het Moto3-wereldkampioenschap. De Moto3 is een uitstekend platform om nieuw Grand Prix-talent te koesteren. De klasse vertegenwoordigt de eerste trede in de MotoGP-wereldkampioenschapswedstrijd als het gaat om de ontwikkeling van het rijderspotentieel. Met de deskundige en ervaren combinatie van Max Biaggi en Peter Öttl komen de coureurs Fenati en Lopez tot nog grotere bloei. Beide coureurs zijn meer dan goed in staat zijn om uitdagingen aan te gaan én voor overwinningen te gaan. En we kijken natuurlijk ook echt uit naar wat het Max Racing-team in het 2020-seizoen kan betekenen voor de Husqvarna FR 250 GP.’

Biaggi, de eigenaar van het Max Racing Team: ‘Ik ben blij dat Husqvarna Motorcycles ons team heeft gekozen om ondersteuning te bieden met hun terugkeer naar de internationale wegrace. Husqvarna’s terugkeer naar de Moto3 is een bijzonder en uniek moment. Daar ben ik persoonlijk erg trots op. Iedereen in het team kijkt uit naar 2020. We geloven dat we met de steun van Husqvarna Motorcycles geweldige dingen kunnen bereiken. Onze twee rijders zijn allebei zeer gemotiveerd. Met Romano Fenati en Alonso Lopez hebben we één ervaren en één jonge renner, maar beide kunnen goede resultaten leveren. We zullen onze coureurs alles geven wat we kunnen om hen in staat te stellen hun ware potentieel te tonen.’

En Peter Öttl, de Max Racing Team Manager, zegt: ‘Ook ik ben trots dat ik met Husqvarna Motorcycles in het Moto3-wereldkampioenschap ga werken. Na mijn actieve racecarrière heb ik op de Husqvarna Offroad Racing Department gewerkt, dus het is voor mij heel bijzonder om in 2020 nog een hoofdstuk met het merk te openen. We hebben al bijna 10 jaar een nauwe relatie en dit project is opnieuw een blijk van vertrouwen. Het is ook een enorme verantwoordelijkheid voor ons team. Met de ondertekening van Romano Fenati en Alonso Lopez zetten we twee veelbelovende rijders op de Husqvarna FR 250 GP. Fenati is een van de meest succesvolle Moto3-rijders van de afgelopen jaren en dat heeft hij al bewezen met 11 GP-overwinningen. Wij zijn ervan overtuigd dat hij de potentie heeft om meteen voor het podium te gaan. Met Alonso Lopez vertrouwen we op een jonge rijder – hij is pas 17, maar heeft al twee jaar ervaring in het FIM-wereldkampioenschap. Tijdens de laatste races heeft hij geweldige prestaties geleverd en we zijn ervan overtuigd dat hij zich in ons team zal ontwikkelen en verbeteren. Ik ben meer dan tevreden over ons team. Met een ervaren rijder en een jong talent met heel veel potentie in het Moto3 FIM-wereldkampioenschap kijken we uit naar een zeer positief 2020-seizoen.’

Jan Kruithof
Jan Kruithof
Rijdt al heel lang motor. Is niet zo geïnteresseerd in de motor zelf, maar wel in wat-ie kan. Sterke voorkeur voor allroads, maar hypernakeds zijn ook niet te versmaden. En natuurlijk classics vanwege de techniek én de aaibaarheid. Rijdt zo'n 40.000 km per jaar. Heeft drie motoren, waarvan één woon-werk. Bezit zelf geen auto.

Laatste Artikelen

Gerelateerde artikelen

MIS NIETS MEER
SCHRIJF JE IN VOOR ONZE NIEUWSBRIEF
Krijg als eerste alle nieuwsupdates en exclusieve artikelen direct in je inbox..
INSCHRIJVEN
Probeer het maar, je kunt altijd opzeggen onderaan een mailing.
close-link
KRIJG ALS EERSTE ALLE NIEUWSUPDATES. SCHRIJF JE NU IN VOOR ONZE NIEUWSBRIEF.
INSCHRIJVEN
close-image