In Almere Haven staan motorrijders sinds kort voor een merkwaardige uitdaging. Op de Schapenmeent geldt een nieuw verbod voor tweewielers – dus ook voor motoren, omdat boomwortels volgens de gemeente het wegdek gevaarlijk hebben gemaakt. Voor bewoners als Boy Jansen betekent dat honderden meters duwen voordat de motor gestart mag worden. “Ik dacht dat het een 1-aprilgrap was,” zegt hij verbaasd tegenover Omroep Flevoland. Zijn motor weegt 500 kilo, maar hij probeert de situatie met humor te nemen: “Ik hoef niet meer naar de sportschool.”
Het verbod geldt ook voor brommers, fietsen en fatbikes. Zij worden verwezen naar een druk fietspad waar ook wandelaars en paarden komen. Een officiële omleidingsroute ontbreekt nog. Volgens de gemeente is er sprake van ‘wortelopdruk’ en moet onderzoek uitwijzen hoe de schade kan worden hersteld zonder de bomen te kappen. Wanneer dat gebeurt, is onbekend.
UPDATE 26-03-2026
Motorrijders die op verzoek van Motorrijdersactiegoep MAG ter pekke zijn gaan kijken, stelden vast dat het wegdek wel schade vertoont, maar slechts op enkele plekken en steeds vlakbij de stoeprand. Van direct gevaar voor motorrijders is geen enkele sprake, zoals bijgaande foto duidelijk laat zien. Van gevaar voor (brom) fietsers ook niet, overigens.

De MAG heeft de verantwoordelijke wethouder, de projectleider en de afdeling die de borden plaatste direct benaderd. Belangrijkste punt is dat verbodsborden als deze alleen geplaatst mogen worden als er een verkeersbesluit genomen is. Dat is hier niet gebeurd. De borden staan er dus onrechtmatig. Gezien de conditie van de weg smeken de borden bovendien om burgerlijke ongehoorzaamheid. Dat kan toch onmogelijk de bedoeling van de gemeente zijn.
Eerder stonden er waarschuwingsborden met de tekst ‘Wortelopdruk’ langs de straat. De MAG heeft aangedrongen op terugplaatsing van die borden of een alternatieve oplossing. Als daar binnenkort geen actie op ondernomen wordt, onderneemt de organisatie verdere stappen. Groot onderhoud van de weg gebeurt vindt pas eind dit jaar plaats. Zo lang mogen deze borden hier natuurlijk niet blijven staan.
Bekijk hieronder de reportage die Omroep Flevoland maakte:
Beelden: Omroep Flevoland


