De nieuwe flexflitsers op de Utrechtse 30-kilometerwegen zorgen voor verbazing onder veel weggebruikers, meldt RTV Utrecht. In korte tijd worden sommige bestuurders meerdere keren geflitst, en er is geen limiet aan het aantal boetes dat ze kunnen ontvangen. Extra opvallend is dat sommige flitsers staan op plekken waar de snelheid pas recent is verlaagd.
De gemeente Utrecht en het Parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) benadrukken dat de flitsers bewust zijn geplaatst op locaties waar verkeersveiligheid onder druk staat. Sinds half april staan de snelheidsmeters onder meer aan de Weerdsingel Westzijde en de Wittevrouwensingel. Daar is de maximumsnelheid recent verlaagd naar 30 km/u.
Flexflitsers en focusflitsers rukken op: pakkans fors omhoog
Volgens de gemeente is het logisch dat sommige bestuurders vaker worden geflitst als ze structureel te hard rijden. Het doel is niet boetes uitschrijven, maar veiliger rijgedrag stimuleren. De CVOM voegt toe dat elke overtreding risico’s oplevert voor voetgangers en fietsers.
Cijfers over het aantal opgelegde boetes worden pas in juni verwacht. Inmiddels benadrukken de betrokken instanties dat de bebording op alle locaties duidelijk is en dat er extra borden worden geplaatst waar nodig. Ze verwachten dat weggebruikers uiteindelijk aan de nieuwe limiet wennen.


