MOTORbeurs Utrecht-standhouder van het eerste uur Arie Molenaar Motors uit IJsselstein tikte onlangs de mijlpaal van zestig jaar aan – en dat zegt wat. Een goede reden om ook eens de omgeving rondom IJsselstein te verkennen middels een mooie route. Want wie wel eens bij Arie Molenaar Motors is geweest, weet dat het daar niet alleen om motoren draait, maar ook om de waanzinnige ritten die je vanuit hun locatie kunt maken. Nog nooit binnengestapt bij Arie? Dan is dit hét moment om dat goed te maken.
Deze tocht door Utrecht en Zuid-Holland is puur genieten: dijkwegen vol bochten, groen zover je kijkt en gezellige dorpjes die je onderweg uitnodigen om even te stoppen. Je vertrekt bij het Hajé Restaurant in Nieuwegein en eindigt bij de Foodcourt, eveneens in Nieuwegein – allebei pal naast de A27, dus makkelijk bereikbaar. Je rijdt dwars door het Groene Hart, met zijn open landschappen, meren, veenweiden, rivieren, oude dorpen, forten en boerderijen.
Lust je wel wat extra cultuur onderweg? Dan kun je de route eenvoudig uitbreiden met stops in Woerden, Montfoort of Oudewater – elk met een eigen sfeertje en geschiedenis.
In het kort
| Duur | 8 uur, 44 minuten |
| Afstand | 255,33 km |
| Landen | Nederland |
Een absoluut hoogtepunt is de Meije, een kronkelende dijkweg die geliefd is bij praktisch iedereen met benzine in het bloed. Houd wel je ogen open, want er gelden nog wat beperkingen. Het goede nieuws: de Meije is weer open voor motorrijders, behalve het stukje door Woerden, waar nog steeds een weekendverbod van kracht is. De MAG (Motorrijdersactiegroep) is bezig te kijken of dat verbod juridisch kan worden aangepakt.
Onderweg kom je genoeg dorpen tegen waar je even kunt afstappen voor koffie, lunch of een koud 0% biertje. In de route zelf staan suggesties vermeld. Daarnaast vind je onderweg meer dan voldoende plekken om iets te bekijken – of gewoon een paar stevige foto’s te schieten van jouw dag op de weg.
Download de route

Handige website-adressen
| Hajé Restaurant in Nieuwegein | haje.nu/hotel-restaurant-nieuwegein |
| Foodcourt in Nieuwegein | dunavast.nl/project/foodcourt-a27-nieuwegein |
| MAG | motorrijdersactiegroep.nl |
Meer artikelen lezen over 40 jaar Motorbeurs?
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #1: 1985 – 1995
- 40 jaar MOTORbeurs: Hét moment dat MOTORbeurs Utrecht en Kevin Valk de wereld over gingen
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #2: 1995 – 2005
- 40 jaar MOTORbeurs: All Brands United pakt groot uit tijdens MOTORbeurs Utrecht 2026
- 40 jaar MOTORbeurs: Morbidelli met heel veel primeurs naar Utrecht!
- 40 jaar MOTORbeurs: standhouders Arie Molenaar en Gert Brouwer over 40 jaar MOTORbeurs: motoren, gekte en gezelligheid
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #3: 2005 – 2015
- 40 jaar MOTORbeurs: Benelli trekt met drie nieuwe modellen naar Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: CFMOTO pakt ook dit jaar flink uit op MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: het verhaal achter de Wall of Death – adrenaline in een houten ton
- 40 jaar MOTORbeurs: toertocht IJsselstein – ontdek de achtertuin van Arie Molenaar Motors


