Op de rand van akkers en weilanden, tussen bos, heide en het Nijkerkernauw ligt Nijkerk – de stad van MOTORbeurs-standhouder van het eerste uur Brouwer Motorsport. Al in de vroege eeuwen wordt gerept over de missionaris Ludger, die hier zou hebben rondgetrokken en een kerk bouwde op een plek waar ooit heidense rituelen werden gehouden. Hoe dan ook – dit is een plek die uitnodigt om te rijden.
In het kort
| Duur | 3 uur, 14 minuten |
| Afstand | 136,99 km |
| Landen | Nederland |
Begin je rit in het charmante Nijkerk en volg de mooiste wegen die je naar Harderwijk kunnen brengen. Daar schittert het Veluwemeer als een gepolijste spiegel tussen de noordelijke Veluwe en oostelijk Flevoland. Niet alleen een feest voor het oog, maar ook een topplek om even stil te vallen en te genieten van het uitzicht. Daarna laat je Harderwijk achter en stuur je door richting Elburg – alleen om die stad resoluut links te laten liggen. Je hebt immers een missie: door naar ’t Harde, een ruig, mooi stuk Nederland.
Trek onderweg even je motorhandschoenen uit voor een pauze in Nunspeet, bij cafetaria ’t Eiland, waar een frietje beter smaakt dan waar dan ook. Na die oppepper duik je de Veluwe in – een wildgroen labyrint van bossen dat voelt als een frisse adem. Via Uddel en Hoog Soeren rol je naar Hoenderloo, terwijl Apeldoorn achter je verdwijnt. Het Nationaal Park De Hoge Veluwe ligt voor je open, met zijn weidse vlaktes, heuvels en verrassende stilte.
Door Kootwijkerbroek gaat het richting Voorthuizen, het slotstuk van een rit die alles heeft: natuur, karakter en een stevige portie vrijheid. Waar wacht je nog op – tank vol, vizier omlaag, gáán.
Download de route

Handige website-adressen
| Cafetaria ’t Eiland Nunspeet | t-eiland.nl |
| Nationaal Park de Hoge Veluwe | hogeveluwe.nl |
| Veluwemeer | wikipedia.org/Veluwemeer |
Foto’s: ANP
Meer artikelen lezen over 40 jaar Motorbeurs?
- 40 jaar MOTORbeurs: De BMW F 450 GS komt naar Utrecht!
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #1: 1985 – 1995
- 40 jaar MOTORbeurs: Hét moment dat MOTORbeurs Utrecht en Kevin Valk de wereld over gingen
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #2: 1995 – 2005
- 40 jaar MOTORbeurs: All Brands United pakt groot uit tijdens MOTORbeurs Utrecht 2026
- 40 jaar MOTORbeurs: Morbidelli met heel veel primeurs naar Utrecht!
- 40 jaar MOTORbeurs: standhouders Arie Molenaar en Gert Brouwer over 40 jaar MOTORbeurs: motoren, gekte en gezelligheid
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #3: 2005 – 2015
- 40 jaar MOTORbeurs: Benelli trekt met drie nieuwe modellen naar Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: CFMOTO pakt ook dit jaar flink uit op MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: het verhaal achter de Wall of Death – adrenaline in een houten ton
- 40 jaar MOTORbeurs: toertocht IJsselstein – ontdek de achtertuin van Arie Molenaar Motors
- 40 jaar MOTORbeurs: Honda’s drietrapsraket voor Utrecht: CB1000GT, CB1000F en WN7
- 40 jaar MOTORbeurs: de evolutie van 40 jaar motoren #4: 2015 – heden
- 40 jaar MOTORbeurs: Indian Motorcycle komt met waanzinnig mooie (en gloednieuwe) Chief Vintage naar Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: geliefden die elkaar vonden op de MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: beursmanager Rachel Jankowsky over samenwerking met All Brands United: ‘Samen sta je sterk’
- 40 jaar MOTORbeurs: Mash toont zijn opvallende GT750 tijdens MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: toertocht Wijk bij Duurstede – ontdek de achtertuin van Anne en Nomi van Os
- 40 jaar MOTORbeurs: QJMotor met gave 2026-primeurs naar MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: grondlegger Jan de Rooy: ‘Ik dacht dat ik wist wat een motorrijder leuk vond’
- 40 jaar MOTORbeurs: Royal Enfield met Himalayan Mana Black en Bullet 650 naar Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: toertocht Breda – ontdek de achtertuin van Jan de Rooy
- 40 jaar MOTORbeurs: Ducati viert 100-jarig bestaan met bomvolle stand in Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: Mooi Wark trapt af met nieuw motornummer
- 40 jaar MOTORbeurs: Suzuki toont gloednieuwe SV-7GX op MOTORbeurs Utrecht!
- 40 jaar MOTORbeurs: 2026 Triumph Trident 660 en Tiger Sport 660 direct op première tijdens MOTORbeurs Utrecht
- 40 jaar MOTORbeurs: is Euro 95 (E10) beter of Super 98 (E5)?
- Jaarbeurs Utrecht viert 40 jaar MOTORbeurs Utrecht: welke activiteiten kun je verwachten?
- 40 jaar MOTORbeurs: toertocht Nijkerk – ontdek de achtertuin van Brouwer Motorsport


